رفتن به محتوای اصلی
٢٢۴١٧٣٨٣ info@swi.ir
آدرس: زعفرانيه، خیابان مقدس اردبيلى، خیابان فرخ، پلاک يک، ساختمان فرخ، واحد ٨٠٢

عنوان کارگاه: مددکاری اجتماعی بیمارستانی (برگزار شد.)

مددکاری اجتماعی در حوزه سلامت و بویژه در حوزه درمان و بیمارستان یکی از مهم ترین فیلدهایی است که مددکاران اجتماعی در آن مشغول به کار می شوند. مخاطرات جسمی و روانی که منجر به مراجعه فرد به بیمارستان و مراکز درمانی می گردد، تنها محدود به این دو بعد نشده و سایر جنبه های عاطفی، خانوادگی، اقتصادی و اجتماعی فرد را نیز دربرمی گیرد. بسیاری از بیماری های جسمی، ریشه در عوامل روانی و اجتماعی داشته و به طور همزمان بر آنها تاثیر می گذارد. وجود رویکرد کل نگر که سلامت را در هر چهار بعد جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی در نظر بگیرد به منظور درمان و مداخلات موثر ضروری به نظر می رسد.

باتوجه به اهمیت نقش مددکاران اجتماعی در فرایند درمان و لزوم آشنایی دانشجویان با نقش ها و عملکرد مددکار اجتماعی در بیمارستان، کارگاه آموزشی مددکاری اجتماعی بیمارستانی در دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی در تاریخ های 20 و 26 آبان با تدریس خانم مریم ذبیحی و گواهی انجمن علمی مددکاری اجتماعی ایران به مدت 9 ساعت برگزار خواهد گردید.

در این کارگاه که متمرکز بر دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت با عنوان “پروتکل های ششگانه مداخلات پایه مددکاری اجتماعی در بیمارستان” است عناوین زیر مورد بحث و کار عملی قرار خواهد گرفت:

  1. Introduction
  2. Medical social work: concepts and theories
  3. Case management Approach & Models
  4. Basic case management
  5. Triage
  6. Round
  7. Psychosocial Assessment
  8. Brief Counseling
  9. Crisis Intervention: Bad News

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا